Ruşeymli Sütlü Yumurtalı Kuskus Salatası

Tarifler

Ruşeymli Sütlü Yumurtalı Kuskus Salatası

Kuskus Salatası Tarifi

Kuskus Salatası Tarifi

Selamlar.. Asu’dan doğal gıdalar olarak çay molamızda yaptığımız, hamarat takipçilerimizin de altın günlerinde yapabilecekleri hem pratik hem çok lezizbir tarif geliyor😋

RUŞEYMLİ SÜTLÜ YUMURTALI KUSKUS SALATASI 

Malzemeler :
4 çay bardağı ruşeymli sütlü yumurtalı kuskus @asudandogalgidalar
 2 adet ortaboy havuç
yarım demet roka
4 yaprak marol
 2 çay kaşığı kuru nane
 2 çay kaşığı pulbiber
yarım limon suyu
4 yemek kaşığı zeytinyağı
2 çay kaşığı tuz

Yapılışı: 1 litre suyun içine 1 çay kaşığı tuzu atıp kaynatın. Kaynayan suda Asu’dan doğal kuskusları pişirin. Haşlama suyunu süzün.

Not: süzülen suda besleyici bileşenler olacağı için o günkü yemeğinizde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tencereye 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve kuskusları ilave edin ve bir kaç dakika kavurun. Karıştırma kabına havuçları rendeleyin. Dilerseniz bir tavada rendelenmiş havuçları biraz zeytinyağı ile soteleyebilirsiniz. Biz çiğ tüketmenizi öneririz. Marol , roka ve havucu karıştırma kabına alın. Üzerine kuskusları, kuru nane, pulbiber, limon suyu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın.

Damak tadınıza göre zeytinyağı, pulbiber, nane ve tuz ölçülerini değiştirebilirsiniz. Karıştırdıktan Sonra servis tabağına alın. Afiyetli ve Asu’dan doğal gıdalı günler dileriz.

👉www.asudandogalgidalar.com 👈

#food #asudan #naturel #gıda #handmade #evişi#dogal #sebze #delicious

#amazing #yum#dogalmakarna #tarif #elyapımı #mutluluk #sebzeli#instagram

#hijyen #yummy #sudandogalgıdalar#cook #sweet #instalike #enfes #lezzetli

#bebek#ruşeym #çay #instafood

Emeklilik duygusu insana kendisini kötü hissettiriyordu. 2013 yılında emekli olduğumda arkamda 26 yılı devirdiğimi ve zamanın nasıl geçtiğini hiç fark etmediğimi anlamıştım. Yıllarca hayatın her alanında mücadele vermiş biri olarak, hayata kaldığım yerden devam etmek ve bu yolda benim gibi düşünen hanımlara ışık olmak isteği uyandı içimde. Hayalimde hep kendi işimi kurmak ve içlerinde hep çalışma isteği olup da çalışmalarına izin verilmeyen hanımlara yön vermek istedim belki de. Bu düşünceyle önce girişimcilik kursuna gittim ve belgemi aldım. En yakın arkadaşımla evde 40-50 tane katmer pişirdik sonra oturduğum binadaki komşularımı ziyaret ederek sabah kahvaltısına beklediğimizi söyledik. Yaptığımız katmerleri ikram ederek “bugün işimizin ilk günü katmer yapıp satıyoruz ama önce tatmanız gerekli” dedik. O günü hiç unutamıyorum ve biz o gün tam 60 katmer siparişi aldık. Gün geçtikçe siparişlerimiz ve çeşitlerimiz arttı. Bu arada annelerin bebeklerine bir şeyler yedirirken ne kadar zorlandığına şahit olduk ve çocukların en çok sevdiği şeyle yemekte zorlandıkları sebzeleri bir araya getirerek sebzeli makarna yapımına başladık. Evet, şimdi sebzeli makarna yapan pek çok işletme var ama ben makinada değil elde yapıyorum makarnalarımı. Girişimcilik belgemle beraber KOSGEB’in desteğine başvurdum ve kurulu epeyce etkileyerek desteği kazandım. Bir akrabam ile ortak olarak işletmemi kurdum. Kurulum aşamalarında da sıkıntılar çektim elbette hayatımda hiç bilmediğim kurumlara girip çıkar oldum ama keyifliydim, hayallerimi gerçekleştirmeye başlamıştım. Ancak, işler umduğum gibi gitmedi. Ortaklık dışardan göründüğü gibi değildi. Ayrılıp sıfırdan başlamak durumunda kaldım. Şimdi tek başımayım, hayallerime doğru yürürken büyük badireler atlatmıştım ama yılmadan yoluma devam ediyorum. Yaşadığım olumsuzluklara rağmen kendimce sorumluluklarım var; iş yerimde çalıştırdığım elemanlarımın genelde ilk işvereni oluyorum. Bu beni mutlu ediyor. Birisi Gıda Mühendisi olan; emeğini hiç esirgemeyen ve her şeyin ar-ge’sini defalarca yapan ve işini çok seven ve sürekli öğrenmeye çalışan çok becerikli iki elemanım var. Bunlar sadece kamera önünde olanlar. Arkamda ise bana destek olan kocaman bir ailem var. En çok desteği onlardan alıyorum: kızım, oğlum, gelinim, damadım, annem, babam ve her şeyden önemlisi eşim bana destek oluyor. Sosyal medyayı ve e-ticareti aktif olarak kullanıyorum. İşletmem, CCPB Organik Tarım Müteşebbis sertifikasına sahiptir. Ürettiğim ürünlerde hiçbir katkı maddesi, koruyucu veya yapay renklendirici kullanmıyorum. Özellikle, iş hayatında çalışan ve çocuklarını & bebeklerini doğal gıdalarla beslemek isteyen annelere ulaşmaya çalışıyorum. Hepsiburada’ya bana bu fırsatı verdiği için ise çok teşekkür ediyorum! Asuman Öztürk Çağlıkantar Asudan Doğal Gıdalar İşletme Sahibi

Yorum yapabilirsiniz